Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Novinky
17.02.2020
AnacondA Cusky Dome Prime 190
Bivak Cusky DOME 190 mnohým z vás robí spoločníka na vašich rybárskych výpravách. Tento rok vám prinášame novinku v podobe Cusky Prime Dome 190. Príďt... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
IBCC 2024 – Saenger Anaconda Slovakia IBCC 2024 – Saenger Anaconda Slovakia
Po roku si opäť vychutnávame závod IBCC, ktorý patrí k najväčším kaprovým závodom na svete. Veď na jazere Balaron, ktoré má vodnú plochu 600 km2 (60 0... čítať celé
IBCC 2022 – Saenger Anaconda Slovakia IBCC 2022 – Saenger Anaconda Slovakia
Závod IBCC patrí k najväčším kaprovým závodom na svete. Veď na jazere Balaron, ktoré má vodnú plochu 600 km2 (60 000 ha) sa tento 8. ročník zišlo 240 ... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. 

Saenger TV

  1. Úvod
  2. Blog
  3. IBCC - International Balaton Carp Cup
  4. IBCC 2024 – Saenger Anaconda Slovakia

IBCC 2024 – Saenger Anaconda Slovakia

IBCC 2024 – Saenger Anaconda Slovakia

Po roku si opäť vychutnávame závod IBCC, ktorý patrí k najväčším kaprovým závodom na svete. Veď na jazere Balaron, ktoré má vodnú plochu 600 km2 (60 000 ha) sa tento jubilejný 10. ročník zišlo 300 tímov. Závod okorenený tým najlepším korením. Zodvihnutie váhy na 10 kg je ozajstným kaprárskym závodom. Nič viac sme si nemohli priať. 

Po príchode do mesta Tihány, sme si po úspešnej registrácií  vytiahli poradie na žrebovanie lovných miest. Šťastie nám padlo na číslo XXX. Tomášovi sa podarilo vyžrebovať fantastické miesto na Badacsonyi a to číslo 43. Mali sme obrovskú radosť, lebo sme vedeli, že toto miesto veľké ryby môže dať. Len o miesto ďalej jeden z ročníkov vyhral Trakker tím, takže radosť, ale aj očakávania boli veľké.

Po vyžrebovaní sme sa rozhodli presunúť čo najbližšie k miestu, ktoré sme od Tihány mali vzdialené zhruba 40 km. Po príchode sme nemali moc na výber s miestom na spanie a tak sme sa pokúsili nájsť nejaký domček, penzión, niečo, kde by sme mohli ostať v teple. Žial, tým, že v apríli ešte nie je sezóna, ani nič k ubytovaniu sme nenašli. Pred našim strandom sme našli miesto zhruba na 4 lehátka a 3 stoličky. Rozložili sme teda postele, jednu vedľa druhej, otvorili fľašku na šťastný príchod a išli spať.

Ráno o 7:00 nám miestny správca strandu a policajt v jednej osobe otvoril bránu, Po príchode na miesto sa nám poskytol nádherný pohľad na majestátny Balaton. Áno, sme tu a presne tu budeme bojovať a zdolávať krásne kapre. Pustili sme sa do rozkladania bivakov, stojanov a prútov. Rozložili sme naše stojany Black Barrier Pod a bivaky Cusky Prime Dome 190, Vipex a Base Camp na batérie, boilies Anaconda Magist a ostatné krmivo. Rozhodli sme sa tyčové bójky vôbec neosádzať a orientovali sme sa len podľa GPS bodov na sonaroch. 

Tentokrát sme vsadili na veľmi úspešné boilies Magist príchuť Monster Crab, ktoré za ostatné roky zaznamenalo niekoľko krásnych rýb cez hranicu 20 kg. Veľmi sme jej verili, pretože sme vedeli, čo dokáže, pričom dôkazom je naj šupík o váhe 26,60 kg ! 

Úvod začal ako zo sna. Prvá ryba nenechala na seba dlho čakať a o chvíľku sme mali vonku kapra o váhe 9,90 kg. Chudáka sme 3x prevážili, ale nie, nemal 10 kg. Noc bola kludná, bez väčšej aktivity. Ráno však bolo fantastické a prebudil nás krátky záber. Skočili sme s Tomim do člna a v tom sa ryba prebrala až sme jej nestíhali. Po príchode na kraj lovného miesta sme ju mali asi 100 m v zátoke a po postupnom zdolávaní sme vytiahli neskutočné monštrum, kapra o váhe 25,8 kg ! Bolo to niečo famózne, presne takýto štart sme si želali a vyšlo to ! Magist je Magist a opäť to dokázal. Ráno Tomi zdolal ešte pekného 15,1 kg kapra.

Mne to s mojim dlhším nadväzcom zo šnúrky Slim Skin 25 lb, háčikom Piercer Curve Shank č.2 a 24mm boilies + 20mm popup príchute Monster Crab vyšlo. Tomáš zvoli svoju obľúbenú D montáž na Super Soft Fluorocarbon-e 0,45 mm a aj boilies zmenšil na 20 mm + pol pop up. 

Naše 3 m, 3 lb Walker V2 dostávali poriadne zabrať. Osadené novinkou na rok 2022, navijakmi Kayfun a novinkou na rok 2024 Power Carp LR 12000 to boli ideálne zostavy na ďaleké vyvážky. Na navijakoch sme mali šnúry Saenger 8X o priemeroch 0,21 mm a 0,14 mm, kde z 0,21 mm sme na Kayfun-y dali 750 m a z 0,14 mm na Power Carp LR 12000 až 1000 m, ostalo teda hodne rezervy.

Ešte v tento deň poobede, po niekoľkých nebodovaných a stratených kaproch sa ako besný rozzvučal Tomiho prút. Skočil do člna a dlho sa nevracal. Po návrate mal v člne ďalšie fantastické body a parádneho kapra o váhe 21 kg ! 

Vedeli sme, že má prísť zmena počasia, ktorá aj nastala v utorok večer. To však, že budeme 4 dni bez ryby a záberu, sme však nečakali. Po krásnom štarte, takéto prebudenie. Aj toto je Balaton. Domáci nám vraveli, že takýto východný vietor, tu je tak 1-2x do roka. No a zrovna sme ho schytali na týchto závodoch. Rozvírilo sa bahno zo dna a 2 dni sme bivakovali v totálnom smrade. Vedeli sme, že tu ryba určite nebude a ostávalo nám len čakať na ukludnenie vetra a sadnutie bahna na dno. Našťastie sme to ešte stihli a posledný deň sme zdolali 2 pekné ryby 15,3 kg a 16 kg, čím sme sa posunuli na 6. miesto v TOP 5 rýb, na celkové 54. miesto a 3 miesto v sektore. 

Z 300 tímov bolo celkové 6. miesto v TOP 5 rýb (oficiálne 4. miesto) obrovským úspechom a z tohto výsledku máme veľkú radosť. Konečné 3. miesto v sektore a 54. miesto je tiež veľmi slušný výsledok, na ktorom môžeme stavať do ďalších ročníkov.

Opäť sme sa presvedčili, že dobrá taktika a boilies Magist funguje absolútne bez problémov. Že sa naň môžeme spoľahnúť aj na takýchto závodoch ako je IBCC. Verím, že aj vám prinesie kopec krásnych kaprov a zážitkov. Určite ho vyskúšajte, za tú cenu je to fakt bomba !

 

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.
© Copyright 2020 - DK FISHING
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk